MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL´DAN NUSAYBİN´E GÖNÜL KÖPRÜSÜ

İSTANBUL´DAN NUSAYBİN´E GÖNÜL KÖPRÜSÜ

İstanbul´da faaliyet gösteren Gönül Bahçesi Gençlik Platformu üyeleri, Nusaybin´de kırsal mahallelerde eğitim gören Bin 500 öğrenciye kışlık giyecek yardımında bulundu.
Nusaybin´e gelen iş adamları beraberinde kışlık mont, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği Dallıağaç, Doğanlı, Büyükkardeş Mahallelerindeki okulları ziyaret eden platform üyesi iş adamları, öğrencilerle bir araya geldi.
Yanlarında getirdikleri mont, ayakkabı ve kırtasiye malzemelerini öğrencilere dağıtan Gönül Bahçesi Gençlik Platformu üyeleri daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Çetin´i makamında ziyaret ederek yaptıkları yardımlar hakkında bilgi verdi.
Platform iş adamları olarak Mardin´e dördüncü gelişleri olduğunu belirten Gönül Bahçesi Gençlik Platformu başkanı Fikret Gül, ağırlıklı olarak ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yardım getirdiklerini kaydetti. 15 iş adamı arkadaşlarıyla Nusaybin´e geldiklerini belirten Gül: "Bölge biraz kırsal olduğu için yardımlar buraya geç ulaşıyor. Bundan dolayı biz de Nusaybin´i tercih ettik. Burada dokunulmayan gönüllere dokunmak istedik. O yüzden platformumuzun adı da gönül bahçesidir. Herkesin bu gönül bahçesinde yer edinmesini istiyoruz. Evlatlarımıza sahip çıkmak için biz buraya geldik" dedi.

Nusaybin´e gelen iş adamlarına teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Çetin, yardımların bizzat iş adamları tarafından belirlenen kırsal mahalledeki öğrencilere dağıtıldığını belirtti.
Öğrenciler de yapılan yardımlardan dolayı platform üyesi iş adamlarına teşekkür etti.

 

 

 

02-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

 

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.