MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Esnafından Nusaybinli Öğrencilere Çanta ve Kırtasiye Yardımı

İzmir Kemeraltı Esnafının İmkanlarıyla Toplanan Çanta ve Kırtasiye Malzemeleri Nusaybinli Öğrencilere dağıtıldı.
İzmir Esnafından Nusaybinli Öğrencilere Çanta ve Kırtasiye Yardımı

İzmir Kemeraltı esnafının imkanlarıyla toplanan çanta ve Kırtasiye malzemeleri Nusaybinli öğrencilere dağıtıldı. 
Sosyal medya hesaplarından ´Yalnızdeğilsinizçocuklar´ etiketiyle başlatılan ve İzmir Kemeraltı esnafının desteklediği kampanya çerçevesinde toplanan 2 bin 200 adet çanta ve kırtasiye malzemeleri Nusaybin´e getirildi. Çanta ve kırtasiye malzemeleri Cumhuriyet İlkokulunda Milli Eğitim Müdürü Mehmet Zeki Can ve kampanya organizatörleri tarafından öğrencilere dağıtıldı. 
Dağıtım sonrası açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Can, İzmir´de dernek, konfederasyonlar ve esnaflar tarafından toplatılan yardımların öğrencilere dağıtıldığını belirterek: "Bizimle irtibata geçtiler. Biz de oluşturduğumuz komisyonla çanta ve kırtasiye ihtiyacı olan öğrencilerimizi tespit ettik. Bugün bir miktarını dağıttık. 2 bin 200 öğrencimize müdürlüğümüz aracılığıyla çanta ve kırtasiyelerin dağıtımını sağlayacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi. 
Kampanya organizetörleri arasında yer alan Konak Belediye Meclis Üyesi Mehmet Şerif Demir ise, kampanyaya Mardinliden Sivaslıya kadar herkesin katkı yaptığını söyledi. 
Demir: "Ciğerimizin yandığı Nusaybin´e bir katkımız olsun istedik. Bu kampanyayı devam ettirmek istiyoruz. Şuanda kırtasiye ve çanta yardımı topladık. Önümüzdeki haftalarda mont ve ayakkabı kampanyası başlatmayı hedefliyoruz. Bize katkı sunan izmir´deki bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. 
İzmir Mardinliler Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Erdal Ataklı da sosyal medyada başlattıkları ´Yalnızdeğilsinizçocuklar´etiketiyle yardımları kabul etmeye devam ettiklerini söyledi.
Kampanya gönüllülerinden Hasan Doğan, Doğu ve batı arasında bir köprü oluşturmak istediklerini ve bu çerçevede kampanyanın devam edeceğini ifade etti.
Çanta ve kırtasiyelerin dağıtımında kampanya gönüllüleri ve İzmir Kemeraltı esnaflarından İsa Gönül, Kamuran Bakaç, Erdal Bakaç, Hasan Akdoğan ve Mekan Doğan da hazır bulundu.
Kampanyaya Nusaybin Çatom Müdürü Medine Samuk Şimşek´in de destek verdiği kaydedildi.

 

 

14-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-2016

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.