MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden Süryani öğrencilerimize ve ailelerine Paskalya Bayramı ziyareti

Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit Çetin Süryani öğrencilerimiz ve ailelerini Paskalya Bayramı nedeniyle ziyaret etti.
Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden Süryani öğrencilerimize ve ailelerine Paskalya Bayramı ziyareti

Nusaybin ilçesinde Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit Çetin, Paskalya Bayramı nedeniyle Süryani öğrencilere Bayram ziyaretinde bulundu. Hristiyanların en önemli bayramlarından olan Paskalya, İlçeye bağlı Süryanilerin yaşadığı Odabaşı ve Günyurdu Kırsal Mahallelerinde kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ümit Çetin ve Eğitim Bir Sen ilçe temsilcisi Sayın Mehmet Şefak Kavak, Odabaşı ve Günyurdu Mahallelerinde oturan Süryani öğrenci ve ailelerine bayram ziyaretinde bulundu. Her iki mahallede ikamet eden tüm İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerini ziyaret eden Sayın Çetin, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek bayramlarını kutladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin, "Bugün Paskalya Bayramı münasebetiyle Hristiyan vatandaşlarımızın okullarımızda okuyan çocukları için köylere geldik. Çocuklarımıza hediyeler getirerek Bayramlarını evlerinde, köylerinde kutlamaya çalıştık. Mardin bir şehir olarak çok kültürlü, birçok dinin birçok görüşün olduğu bir kenttir. Bizler de Hristiyan çocuklarımızın okullarına, arkadaşlarına daha çok ısınması ve okullarını, arkadaşlarını benimsemeleri açısından bu tür ziyaretleri önemli görüyoruz. İnşallah hoşgörü anlamında devamı olacaktır." şeklinde konuştu.

Hristiyan öğrenciler ve aileler de İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin´in Bayram ziyaretinden dolayı mutluluklarını dile getirdi.

28-04-201928-04-201928-04-201928-04-2019

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.