MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin Sıla Ortaokulumuz Kız Basketbol Takımı İstanbul’da 6.sı düzenlenen Boğaziçin Üniversitesi Spor Ödülleri gecesinde ‘Sporcu Kardeşliği Özel Özülü’ne layık görüldü.

Okulumuzun Kız Basketbol Takımı, İstanbul’da 6.sı düzenlenen Boğaziçin Üniversitesi Spor Ödülleri gecesinde ‘Sporcu Kardeşliği Özel Özdülü’ne layık görüldü. Tüm imkansızlıklara rağmen katıldığı yarışmalarda büyük başarı elde eden köy takımı, Türkiye´de bir ilki başardı.Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu´nun üstlendiği ve 6.sı düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödül Töreni´nde bu yıl 10 kategoride ödüller sahibini buldu. Yılın en iyi bireysel sporcusu milli güreşçi Taha Akgül, en iyi spor yöneticisi Beşiktaş  Başkanı Fikret Orman, en iyi takımı Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, en iyi antrenörü Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Baş antrenörü Zeljko Obradovic,  en iyi basketbolcusu Fenerbahçe´den Gigi Datome, en iyi voleybolcusu Vakıfbank´tan Kimberley Hill, en iyi çıkış yapan takımı Konyaspor Futbol Takımı ve en iyi çıkış yapan sporcusu milli jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı seçildi.
Nusaybin Sıla Ortaokulumuz Kız Basketbol Takımı İstanbul’da 6.sı düzenlenen Boğaziçin Üniversitesi Spor Ödülleri gecesinde ‘Sporcu Kardeşliği Özel Özülü’ne layık görüldü.

TÖRENDE ÖDÜL ALANLAR ŞÖYLE:
En İyi Bireysel Sporcu: Taha Akgül 
En İyi Takım: Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı
En İyi Yönetici: Fikret Orman
En İyi Antrenör: Zeljko Obradovic 
En İyi Basketbol Oyuncusu: Gigi Datome
En İyi Voleybol Oyuncusu: Kimberley Hill
En İyi Spor Yorumcusu: İsmail Şenol 
En İyi Spor Programı: 7-10 
En İyi Çıkış Yapan Takım: Konyaspor Futbol Takımı
En İyi Çıkış Yapan Sporcu: Ayşe Begüm Onbaşı
Sporcu Kardeşliği Özel Ödülü: 
Paralimpik Olimpiyat Şampiyonu Goal Ball Milli Takımı, Paralimpik Olimpiyat Şampiyonu Milli Masa Tenisi Oyuncusu Abdullah Öztürk, Sıla Ortaokulu Kız Basketbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü ve Kadın A Milli Basketbol Takımı
Özel Başarı Ödülü: Nazmiye Muratlı
Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Yavuz Kocaömer

BASKETBOLCU KIZLARIMIZ BÜYÜK BAŞARI ELDE ETMİŞTİ
Sıla Ortaokulu Kız Basketbol takımı köy okulu olmalarına rağmen geçtiğimiz yıllarda katıldıkları yarrışmalarda büyük başarılar elde etti. Beden Eüitimi Öğretmenimiz Özkan Eskiyurt yönetimindeki okul takımımız, tüm imkansızlıklara rağmen katıldığı şampiyonalarda büyük başarı elde ederek Mardin ve Nusaybin´in adını en üst basamaklara taşıdı. Sıla Ortaokulu öğrencileri bir köy okulu takımı olarak bir ilki başarırken geceye katılan tüm konukların da yoğun ilgisiyle karşılaştı.22-12-201622-12-201622-12-201622-12-2016

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.