MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin´de 18 okulumuzda resim, müzik, robotik kodlama ve destek eğitim odaları açılacak.

Nusaybin´de 18 okulumuzda resim, müzik, robotik kodlama ve destek eğitim odaları açılacak.

 

Nusaybin´de 18 okulumuzda resim, müzik, robotik kodlama ve destek eğitim odaları açılacak.

Nusaybin Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Dicle Kalkınma Ajansına (DİKA) sunulan ´Engel Tanımayan Yetenekli Sınıflar´ projesi kabul edildi.
Yüzde 70’i DİKA yüzde 30´u ise Nusaybin Belediyesi tarafından karşılanacak proje kapsamından Nusaybin’de 18 okulumuza müzik, resim, robotik kodlama eğitim sınıfı ve destek eğitim odaları kurulacağı bildirildi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal’ın makamında yapılan toplantıda Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Çetin, projenin uygulanacağı okullar hakkında bilgi verdi.
Hacı Ali Mungan Ortaokulu, Kaymakam Bülent Pekdemir Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Girmeli Çok Programlı Lisesi ve Akarsu Çok Programlı Lisesinde Müzik Sınıfı, Gazi Ortaokulu, Akçatarla Ortaokulu, Atatürk MTAL, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Selahaddin Eyyubi Anadolu Lisesinde resim sınıfı, Misak-ı Milli Ortaokulu, Kaymakam Bülent Pekdemir Ortaokulu, Kaymakam Bülent Pekdemir İlkokulu ve Oğuzhan İlkokulunda robotik kodlama eğitim sınıfı ve Yıldırım İlkokulu, Oğuzhan İlkokulu, Misak-ı Milli Ortaokulu ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda da destek eğitim odalari açılacak.
"
ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ İLE ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞİN TEKNOLOJİK ALT YAPISINI HAZIRLAYACAĞIZ"

Projeye olan desteklerinden dolayı Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ergün Baysal ile DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’a teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Çetin, Nusaybin’deki eğitim kurumlarının kayyum ile birlikte ihya sürecini yaşadıklarını söyledi.
Yüzde 70’i DİKA tarafından karşılanacak projenin yüzde 30’unun da Nusaybin Belediyesi tarafından karşılanacağını hatırlatan Çetin, Nusaybin Belediyesinin desteği olmasaydı bu projeyi gerçekleştirmelerinin mümkün olmayacağını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

10-09-2018

 

 

 

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.