MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin´de ´Her Öğrencinin Dikili Ağacı Olsun´ projesi

Nusaybin Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz  ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında ´Her Öğrencinin Dikili Ağacı Olsun´ protokolü imzalandı.  
Nusaybin´de ´Her Öğrencinin Dikili Ağacı Olsun´ projesi

Nusaybin Belediyesi,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında ´Her Öğrencinin Dikili Ağacı Olsun´ protokolü imzalandı.

İlçede başlatılacak fidan dikimi projesi için üç kurum arasında yapılan anlaşma sonucunda ağaçlandırma planlaması yapıldı. Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ergün Baysal, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Çetin ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Doğan´ın yaptığı protokolün amacı şöyle açıklandı:

"Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Nusaybin İlçe Tarım Müdürlüğü ve Nusaybin Belediyesi işbirliğinde yeni yeşil alanlar kazandırmak, öğrencilere ağaç sevgisini aşılamak, fidan dikimi alışkanlığını edindirmek, çevre anlayışının gelişimine olumlu katkıda bulunmak maksadıyla ilçede ´her öğrencinin dikili ağacı olsun´ sloganıyla fidan dikimi ile ilgili iş birliğinin muhtevasını belirlemektir" denildi.
Proje kapsamında önümüzdeki günlerde okul bahçelerinden başlanarak ilçede fidan dikimi başlayacağı bildirildi.

27-02-2018

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.