MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin´de Kitap Kurtları Yarışıyor Projesi Başlıyor

Nusaybin Belediyesi ile Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü arasından ´Kitap Kurtları Yarışıyor´ projesi kapsamında protokol imzalandı.
Nusaybin´de Kitap Kurtları Yarışıyor Projesi Başlıyor

Nusaybin Belediyesi ile Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü arasından ´Kitap Kurtları Yarışıyor´ projesi kapsamında protokol imzalandı. Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan protokol anlaşmasına Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Çetin, Belediye Kültür ve Sosyal işler Müdür vekili Nurettin Şimşek ve Komisyon üyeleri hazır bulundu.
Kendilerine verdiği destekten dolayı Nusaybin Belediyesine teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Çetin, projenin 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olacağını belirtti.
Proje amacının okullarda kitap okuma sevgisini ve alışkanlığım geliştirmek olduğunu kaydeden Çetin: "Proje kapsamında öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, okuma alışkanlığı kazandırmak, düşünme kabiliyetlerini geliştirmek, anlama ve algılama düzeylerini yükseltmek, hızlı düşünme ve kendini ifade edebilme yetisini geliştirmek, milli, manevi duygu ve düşüncelerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Yaptığımız tüm etkinlik ve projelerde olduğu gibi bize destek veren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Ergün Baysal başta olmak üzere Nusaybin Belediyesine teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
Nusaybin Belediyesi olarak sosyal belediyeciliği esas aldıklarını belirten Kültür ve Sosyal İşleri Müdür vekili Nurettin Şimşek de, Belediye olarak okulların tüm ihtiyaçlarıyla ilgilendiklerini ve destek verdikleri kaydetti.
Yapılan protokol çerçevesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen kitapların belediye tarafından temin edileceğini vurgulayan Şimşek, zaman zaman yapılacak kitap okuma etkinliklerine de katılarak öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.
Şimşek, Belediye olarak imkânları dâhilinde eğitime her türlü katkıya devam edeceklerini ifade etti.

 

28-03-201828-03-201828-03-2018

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.