MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin´de TÜBİTAK projelerinde bir ilk

Nusaybin´deki Okullarımız tarafından hazırlatılan 11 TÜBİTAK projelerinden 10´u kabul edilerek bir ilk başarıldı.
Nusaybin´de TÜBİTAK projelerinde bir ilk

       Nusaybin´deki Okullarımız tarafından hazırlatılan 11 TÜBİTAK projelerinde 10´u kabul edilerek bir ilk başarıldı.
Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı 4006-TÜBİTAK Bilim fuarları destekleme programı başvurularının sonuçlandığı bildirildi.
Nusaybin´de faaliyet gösteren 11 okulun 11 proje hazırladığı kaydedilirken; Nusaybin Anadolu Lisesi, Mehmet Emin Kuş Anadolu İmam Hatip Lisesi, Zeynel Abidin İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Haci Ali Mungan Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Vilayetler Hizmet Birliği Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Kaymakam Bülent Pekdemir Ortaokulu ve Gazipaşa Ortaokulu´nun hazırladığı 10 proje kabul edildi. Bir proje ise ret edildiği belirtildi.
       TÜBİTAK projelerinde bir ilki gerçekleştiren Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nusaybin Okulları, öğrencilerin projelerden en iyi şekilde faydalanması amaçlandığı kaydedildi.
Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit ÇETİN: "Toplumda bilim ve kültürünün yaygınlaştırılması, çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanıma kavuşması yönünde çalışma yapan okullarımız arasından ilçemizde 10 okulumuzun 4006-TÜBİTAK projesi kabul edildi. Projesi kabul edilen okullarımızı tebrik ediyorum. Bu tür projelerin ilçemizdeki okullarda yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz" dedi.

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.