MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin'li Sporcularımızdan Büyük Bir Başarı

26 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen 1 kuşak 1 yol ipek yolu 4. Balkan şampiyonasına katılan Nusaybinli iki sporcumuz 3 dalda Balkan ikincisi oldu.
Nusaybin'li Sporcularımızdan Büyük Bir Başarı

26 Kasım ile 1 Aralık tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen 1 Kuşak 1 Yol İpek yolu 4. Balkan şampiyonasına katılan Nusaybinli iki sporcumuz 3 dalda Balkan ikincisi oldu.

 

Mardin adına Milli Antrenörler Mahmut Turgut ve Emine Deniz yönetiminde yarışmaya katılan Nusaybin Halk Eğitimi Merkezi Wushu Kungfu sporcuları yarışmada büyük başarı gösterdi.

 

Daha önce birçok il ve bölge şampiyonluğu elde eden Nusaybinli sporcular, İbrahim Halil Turgut yarışmada wushu taolu dalında tong bei quan açık elde ve yin shou gun sopa dalında iki defa üst üste Balkan İkincisi oldu.

 

Şampiyonaya wushu sanda dalında katılan Sultan Turğut ise 52 kgda Balkan ikincisi olarak bütük başarı elde etti.

 

Ayrıca yarışmaya katılan Kamuran Şimşek, Muhammed Abdülhamit Demirtaş ve Ali İmran Turgut da Milli Sporcu oldular.

 

Milli Antrenör Mahmut Turgut,  yarışmaya katılmaları için kendilerine destek veren ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Çetin ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Şefak Kavak başta olmak emeği geçen  herkese teşekkür etti.

 

04-12-201904-12-201904-12-201904-12-2019

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.