MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS ÖNCESİ ÖĞRECİLERE MORAL ETKİNLİĞİ

Nusaybin  ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, 12 Martta YGS’ye girecek öğrencilere yönelik moral ve motivasyon programı düzenledi.
YGS ÖNCESİ ÖĞRECİLERE MORAL ETKİNLİĞİ

Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğümüz, 12 Martta YGS’ye girecek öğrencilere yönelik moral ve motivasyon programı düzenledi.

Mitanni Kültür Merkezinde düzenlenen programa, il Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Çetin, Vergi Dairesi Müdürü Yunis Akkoyun, ilçe Müftüsü İhsan Açık, Şube Müdürleri ve öğrenciler Katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Anadolu Lisesi Rehberlik Öğretmeni Mehmet Öztürk, kaygının bir uyarılmışlık hali olduğunu belirtti.
Öztürk: “Kaygının temel olan problem belirsizliktir, belirsizlik kaygıya yol açar. Sınava son bir haftaya kaldı. Öğrencilerimiz şu anda odaklanması gereken şey üzerlerindeki stresi atmak ve stresle bir şekilde baş etmeleri gerekiyor.  Burada kaygının geçtiği her noktada uzak durmaları gerekir. Çünkü kayağı kekemelik gibidir, odaklanırsanız daha da artacaktır.  Öğrencilerimizin yapması gereken en büyük faaliyetlerinden birisi de kaygıdan uzak durmaktır. Kaygının bir yönü bulaşıcıdır. Eğer Anne Babalarda kaygı varsa öğrenciye geçecektir. Bu nedenle öğrencilerin yapması gereken şey ev ortamında artık sınav hakkında konuşamaması gerekiyor” dedi.

-“SİZ GENÇLERLE BİRARAYA GELMEK İSTEDİK”
Açılış konuşmasından sonra öğrencilere hitap eden Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, hafta sonunda girecekleri sınav için öğrencilere başarılar diledi.
Lise son sınıfta okuyan öğrencilerin macerasını 9 Haziran’da sona ereceğini belirten Sarı: “12 yılık birikiminizi 12 Mart’ta gireceğiniz 160 dakika 160 soruyla karşılaşacaksınız.  Akabinde LYS var. Seneye bu günlerde istediğiniz, arzu ettiğiniz üniversitede okur olarak karşımıza çıkarsınız.  12 yıllık emeğinizin karşılığına sınava gireceksiniz ve onun karşılığında inşallah hayal ettiğiniz bir üniversiteyi kazanırsınız. 4 - 5 yıl sonra Üniversiteyi bitirmiş Nusaybin’e atanmış bir öğretmen olarak geri döneceksiniz. Türkiye’de istediğiniz yere istediğiniz okula girme hakkına sahipsiz yeter ki gayret edin yeter ki çalışın. Şuanda Türkiye’de okumak isteyen herkesin önü açıktır, yeter ki siz gayret edin. Bu günkü programı yapmamızın gayesi de siz gençlerle bir araya gelmekti” şeklinde konuştu.
Konuşmalardan sonra Diller ve Dinler Korosu konser verdi.08-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-201708-03-2017

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.