MARDİN NUSAYBİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeynelabidin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuz Mevlid-i Nebi programı gerçekleştirdi

Zeynelabidin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuz Mevlid-i Nebi programı gerçekleştirdi

Zeynelabidin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuz Mevlid-i Nebi programı gerçekleştirdi.

Program Öğrencilerin okuduğu Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okul Müdürü Cemal Ay´ın açılış konuşmasından sonra Nusaybin Müftüsü Usame Anlağan, Peygamberimiz ve Gençlik konusunda konuşma yaptılar.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ümit ÇETİN ilçe Müftüsü Sayın Usame ANLAĞAN okull idarecileri öğrenciler ve misafiler katıldı. Program okul müdürü Cemal ay´ın konuşması akabinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ÇETİN ve müftü ANLAĞAN´ın konuşmasıyla başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit ÇETİN konuşmasında ;

Proje İmam Hatip Okulunun Nusaybin eğitimi için önemine değindi. "İki yıl önce birisi çıkıp sizden bahsetseydi, Nusaybin´de böyle güzel gençler çıkıp böyle güzel işler yapacak deselerdi inanmazdık. İnanması güçtü ama Allah´a şükür bugünleri yaşıyoruz. Sizler toplumların, sizler milletlerin, sizler ailelerin kurtuluşuna vesile olacak insanlarınız. Bir milletin geleceği, bir milletinin teminatı, bir milletin yüz yıllık projesi gençlerdir. Gençler düzelirse ekonomi düzelir, gençler düzelirse toplumsal hastalıklar olarak aklınıza gelen ne varsa tedavi edilir. Hele hele bu gençler üstadın tabiriyle çift kanatlı uçabilen gençler ise bu daha güzel olur. Zaten proje okullarımızın amacı şudur; biz sadece din görevlileri yetiştirmiyoruz, Allah´ın izniyle dürüst avukatlar, işine sadık doktorlar, adaletli yöneticiler, yani ülkeyi refaha kavuşturacak gençler yetiştirmek istiyoruz. Ben bunu sizde görüyorum." şeklinde konuştu. 
Konuşmalardan sonra öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler ve ilahiler okundu. 
Program öğrencilerin ilahi korosuyla sona erdi.

 

 

22-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi Hükümet Konağı Kat2 Nusaybin/MARDİN - 0482 415 1006

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.